Jak żyć z AIDS – wyzwania i radości

Grupa Wsparcia dla Osób z AIDS

Spotkania osób chorych na AIDS

Nie da się ukryć, że AIDS jest obecnie jedną z najgorszych chorób jaka może spotkać nas na naszej drodze życia. Wiele osób traktuje to jako wyrok i stara się ukryć przed społeczeństwem. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że to właśnie przez społeczeństwo i uprzedzenia, życie osób chorych na AIDS stało się prawdziwym koszmarem. Boją się oni wychodzić z domu i nawiązywać kontaktów międzyludzkich. Oczywiście jest to skrajne zachowanie, jednak wieloletnie piętnowanie osób z AIDS przez większą część naszego społeczeństwa nie pozostało bez echa. Jednak spotkania osób chorych na AIDS pomogą walczyć z przeciwnościami i stawiać czoło wyzwaniom.

Nie bójmy się mówić o AIDS – otwieramy się na świat

Spotkania osób chorych na AIDS to pomocna dłoń w kierunku tych, którzy mają problemy w związku z poczuciem odrzucenia i społecznym piętnowaniem wynikającym z ich odmienności i choroby. Okazuje się jednak, że osoby chore na AIDS niczym nie różnią się od nas. Mają prawo do tego, by żyć i korzystać z życia. Mają pełne prawo do spełniania się zawodowo, edukacyjnie i odnosić sukcesy. Dodatkowo mają oni także prawo do miłości i życia rodzinnego. Wobec tego spotkania osób chorych na AIDS pokazują, że przyszedł czas otworzyć się na świat i wyjść do ludzi! Nasza choroba to nie wyrok!

Na co dzień z AIDS – jak sobie radzimy?

AIDS to choroba nieuleczalna, a świadomość tego może być dla wielu z nas mocno przytłaczająca. Warto jednak wiedzieć, że z tą chorobą można wieść normalne i szczęśliwe życie.

Jak więc radzimy sobie z nią na co dzień? Otóż nie zapominamy o jej istnieniu i nie wypieramy jej z naszej świadomości! Mówimy otwarcie, że jesteśmy chorzy na AIDS i wiemy dobrze, że dalej możemy z tym żyć. Jest to bowiem przewlekła choroba jak każda inna. Wystarczy tylko zaakceptować ten fakt, a życie przed nami staje otworem. Spotkania osób chorych na AIDS mają za zadanie wspierać i pomagać w sytuacjach zwątpienia i wyobcowania. Pamiętajmy, że każdy z nas zasługuje na to, by żyć normalnie i czuć się akceptowanym.